4. «KPI4HE» նախագծի ազդեցությունը «IATEFL 2025» կոնֆերանսում
«IATEFL»-ը (Անգլերենը որպես երկրորդ օտար լեզու դասավանդող ուսուցիչների ասոցիացիա) համաշխարհային հարթակ է, որն արդեն տարիներ շարունակ հնարավորություն է տալիս ուսուցիչներին զարգանալու, փորձի փոխանակում իրականացնելու և սովորելու միմյանցից։
2025 թվականի «IATEFL» միջազգային կոնֆերանսը, որը տեղի ունեցավ Էդինբուրգում, հավաքել էր ավելի քան 2,000 մասնագետի աշխարհի 100 երկրներից։ Կոնֆերանսում ներկայացվեց նաև «KPI4HE» նախագիծը, որի վերաբերյալ տեղեկատվական թերթիկները ներկայացվել էին Փարիզի Դա Վինչի բարձրագույն ուսումնական հաստատության աջակցությամբ։
Դա Վինչին կոնֆերանսի մասնակիցներին բաժանել էր ավելի քան 1,100 թռուցիկ և անցկացրել երեք տեղեկատվական հանդիպում՝ շեշտադրելով նախագծի հիմնական ցուցանիշները։ Այս ներկայացումները մեծ հետաքրքրություն էին առաջացրել՝ հավաքելով 112 մասնակից։
«IATEFL 2025»-ը հիանալի հարթակ էր ևս մեկ անգամ մասնակիցներին ներկայացնելու «KPI4HE» նախագծի նշանակությունն ու հիմնական նպատակը։
«IATEFL» միջազգային կոնֆերանսին  «KPI4HE» նախագիծը ներկայացվել է Դրեզդենի տեխնոլոգիական համալսարանի կողմից։

The International Association of Teachers of English as a Foreign Language (IATEFL) has long served as a global platform that fosters professional development, encourages the exchange of experience, and promotes mutual learning among educators.
The IATEFL 2025 international conference, held in Edinburgh, brought together over 2,000 professionals from 100 countries.
Among the various presentations, "KPI4HE" project was also presented. Informational brochures about the project were distributed with the support of the Da Vinci Higher Education Institution in Paris.
Da Vinci actively contributed to the conference by distributing over 1,100 flyers to attendees and organizing three informational sessions. These sessions highlighted the project's key indicators, drawing considerable interest and attracting 112 participants.
The IATEFL 2025 conference proved to be an excellent platform to once again emphasize the significance and primary goals of "KPI4HE" project to an international audience.
At the IATEFL International Conference, the "KPI4HE" project was presented by the Dresden University of Technology.